Marcy a hádanka sfingy


Joe Todd-Stanton

Spoznaj starovekých egyptských bohov v ďalšom vzrušujúcom príbehu z mytologickej série Brownstonovcov.

Marcin dobrodružný otec Artur sa stratil v Egypte. Marcy naberie odvahu a vydá sa po jeho stopách, ktoré ju dovedú až k obrovskej sfinge. Aby zachránila otca, musí najprv vyriešiť hádanku. O pomoc poprosí egyptských bohov. Poslednú úlohu však musí zvládnuť sama. Prekoná Marcy svoj najväčší strach a zachráni otca? Odhaľ s Marcy záhadu sfingy a stretni starovekých egyptských bohov v ďalšom vzrušujúcom príbehu z mytologickej série Brownstonovcov.
Čítať viac
8,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 56
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 7.8.2020
Formát 190x260 mm
Hmotnosť 0,44 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Marcy and the Riddle of Sphinx
Prekladateľ Kristina Hečková
EAN 9788056616819
Vek od 8
Typ kniha

Recenzia médii

knižnica u Veron - Marcy a hádanka sfingy

Pamätáte si ešte Artura a jeho zlaté lano? V knihe sa odvážny Artur vydáva za dobrodružstvom - chce zachrániť svoje mestečko pred zlým vlkom, ktorý tam uhasil oheň, kvôli čomu zamrznú najskôr všetky domy a potom všetci naokolo. V druhej knižke Marcy a hádanka sfingy čítame príbeh malej Marcy (Arturovej dcéry), ktorá je na rozdiel od otca veľmi bojazlivá. Ale keďže sa jej ocko ocitne v ťažkostia...

Autor knihy

Joe Todd-Stanton

Joe Todd-Stanton


Joe Todd-Stanton je britský ilustrátor a autor komiksů. Vyrůstal v Brightonu a vystudoval University of the West of England v Bristolu. Titul získal v oboru ilustrace. Žije a pracuje v Londýně. Spolupracuje hned s několika nakladatelstvími – Oxford University Press, Usborne Publishing, Aquila magazine nebo Nobrow. Svým nezaměnitelným stylem, v němž lze zahlédnout inspiraci Mumínky, Tintinem či japonským anime, Joe Todd-Stanton připravil například surreálnou pohádku Tajemství černé skály, jež v roce 2018 získala Cenu knihkupectví Waterstones v kategorii ilustrovaných knih, nebo knížku Artur a zlaté lano.